Iniciar sesión RU RU EN EN PL PL ES ES
muzmo
Rusza czwarta edycja Krynica Źródłem Kultury
 Add to favorites

Już 13 stycznia w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju rozpocznie się tegoroczna edycja cyklu Krynica Źródłem Kultury. Zima 2018 przyniesie 13 wydarzeń kulturalnych, a wśród zaproszonych artystów znajdują się między innymi: Bajm, Agnieszka Chylińska, Kult, Perfect czy Dżem.

Gwiazdą najbliższego sobotniego wieczoru będzie Zakopower, a obok niego wystąpi pięć półfinałowych zespołów imprezy towarzyszącej cyklowi - Festiwalu Supportów. Zakopower to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów folkowo-rockowych. Założony przez skrzypka i wokalistę Sebastiana Karpiela-Bułeckę, swoją debiutancką płytę - „Music Hal” - wydał w 2005 roku. Największym sukcesem grupy do tej pory okazał się album „Boso” z 2011 r., który osiągnął status potrójnej platyny, zdobył 3 Fryderyki i 2 Superjedynki.

- Cieszę się, że ponownie spotykamy się w tym miejscu. Krynica jest prawdopodobnie jedynym miejscem, które gości tak wiele festiwali i wydarzeń kulturalnych w okresie zimowym - mówił Jan Malski na specjalnej konferencji prasowej. - Otwierający tegoroczną edycję koncert będzie wydarzeniem specjalnym, gdyż obok gwiazdy - Zakopower - wystąpią na nim również zespoły uczestniczące w Festiwalu Supportów, którego celem jest wyłonienie najciekawszych polskich zespołów młodego pokolenia - kontynuował Malski, dyrektor artystyczny cyklu oraz przedstawiciel jednego z organizatorów - agencji eventowej Especto.

Koncert zespołów Festiwalu Supportów będzie jednocześnie finałem warsztatów muzycznych, które odbywają się w Muzycznej Owczarni w Jaworkach koło Szczawnicy. Ich uczestnicy wykonają po dwa utwory, z czego jeden będzie coverem wybranego małopolskiego artysty.

Krynica Źródłem Kultury potrwa od 13 stycznia do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl.

Więcej szczegółów na www.krynicazrodlemkultury.

12/01/2018 13:34:00
Pasar al listado de las noticias
Comentarios
Aún no hay comentarios. Sé el primero.
Tu comentario
Recomendado
¡Busca cualquier imagen!*
¡Vídeos y fotos para adultos!*
¡El mejor vídeo + búsqueda del mundo!*
Comentarios / Para titulares de derechos de autor - abuse.muzmo@gmail.com
Redes sociales
 @muzmo
muzmo.org © 2009-2020
Contacte con nosotros / Informar sobre un error