Iniciar sesión RU RU EN EN PL PL ES ES
muzmo
Serwis Spotify pozwany na 1,6 miliarda dolarów za naruszenie praw autorskich
 Add to favorites

Serwis Spotify został pozwany na kwotę 1,6 miliarda dolarów za naruszenie praw autorskich artystów. Pozew wytoczyła firma Wixem Music Publishing, dbająca o katalog muzyczny m.in. The Doors, Toma Morello z Rage Against the Machine czy Toma Petty'ego.

Amerykańskie media informują, że do kalifornijskiego sądu wpłynął pozew złożony przez Wixen Music Publishing przeciwko serwisowi streamingowemu Spotify na kwotę 1,6 miliarda dolarów. Firma dbająca o muzyczny dorobek m.in. The Doors zarzuca Spotify niewywiązanie się ze zobowiązań narzuconych przez prawi autorskie w rozliczeniu kilkudziesięciu tysięcy utworów, w tym m.in. takich klasyków jak "Light My Fire" The Doors czy "Free Fallin" Toma Petty'ego. W pozwie można przeczytać: "Spotify bezczelnie kontynuuje łamanie amerykańskiego prawa autorskiego. Wixen poinformował Spotify, że nie nabył licencji na wykorzystanie tych dzieł". Zdaniem Wixen Music Publishing minimum 21 procent z ponad 30 milionów utworów dostępnych na Spotify wykorzystywanych jest bezprawnie, stąd w pozwie domaga się maksymalnej rekompensaty.

Przedstawiciele Wixen Music Publishing liczą na to, że uda się osiągnąć porozumienie ze Spotify poza sądem. Zapowiadają, że jeśli do tego nie dojdzie, są gotowi do batalii w sądzie.

Spotify to najpopularniejszy portal streamingowy umożliwiający słuchanie muzyki. Obecnie posiada ponad 140 milionów użytkowników na całym świecie. Spotify zostało założone w 2006 roku w Szwecji. Serwis dostępny jest w 61 krajach na całym świecie.

03/01/2018 12:07:26
Pasar al listado de las noticias
Comentarios
Aún no hay comentarios. Sé el primero.
Tu comentario
Recomendado
¡Busca cualquier imagen!*
¡Vídeos y fotos para adultos!*
¡El mejor vídeo + búsqueda del mundo!*
Comentarios / Para titulares de derechos de autor - abuse.muzmo@gmail.com
Redes sociales
 @muzmo
muzmo.org © 2009-2020
Contacte con nosotros / Informar sobre un error